Kuehne + Nagel w MLP Pruszków I

11.2011

MLP Group wynajął firmie Kuehne + Nagel Sp. z o.o. blisko 7 600 m2 powierzchni w parku produkcyjno-magazynowym MLP Pruszków I. Powierzchnia będzie wykorzystywana do celów magazynowych i przeładunku, posiada 12 doków przeładunkowych oraz nowoczesną infrastrukturę biurową. Ponadto, terminal jest wyposażony w najnowsze systemy obserwacji CCTV.

Dostosowanie powierzchni do potrzeb najemcy oraz przekazanie tej powierzchni zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym etapie, już zrealizowanym, MLP Group przekazało klientowi ponad 3 840 m2 powierzchni, która zostanie przeznaczona nie tylko na cele magazynowe, ale również biurowe i socjalne. Pozostała część powierzchni, blisko 3 760 m2, zostanie przekazana w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Firma Kuehne + Nagel została założona w Niemczech w 1890 roku przez Augusta Kuehne i Friedricha Nagela. Obecnie jest jednym z największych światowych operatorów logistycznych, zatrudnia ponad 60 tys. pracowników i posiada ponad 900 oddziałów w 100 krajach na świecie. W Polsce Kuehne + Nagel działa od 1992 roku oferując pełen zakres usług logistycznych i dedykowanych rozwiązań łańcucha dostaw dla przemysłu, takich jak FMCG, handel detaliczny, farmacja i elektronika. Spółka zatrudnia w Polsce 1 750 specjalistów logistyki.

„Firma Kuehne + Nagel jest jedną z czołowych firm logistycznych na świecie, dlatego bardzo się cieszymy, że wybrała na swoją siedzibę jeden z naszych parków – MLP Pruszków I. Pierwszy etap powierzchni został przygotowany zgodnie z wymaganiami klienta i przekazany. Dzięki temu Kuehne + Nagel prowadzi już w naszym parku działalność. Magazyn znajduje się zaraz przy wjeździe do naszego parku, co bardzo ułatwia klientowi logistykę. Dodatkowo obiekt wyposażony jest w 9 stanowisk ekspedycji i 3 bramy z poziomu „0”, które umożliwiają bezpośredni wjazd do hali magazynowej” – powiedziała Dorota Jagodzińska-Sasson, Członek Zarządu MLP Group.

powrót

Klienci

więcej