APPE dołącza do MLP Tychy

08.2012

MLP Group wynajął 4 139 mkw. powierzchni firmie APPE w swoim parku MLP Tychy. Powierzchnia będzie wykorzystywana w dużej części jako magazynowo-produkcyjna. W ramach wynajętej powierzchni przewidziana jest również część biurowo-socjalna oraz techniczna.

Wynajęta powierzchnia zostanie dostosowana do wymagań maszyn produkcyjnych firmy APPE, która zamierza wytwarzać w swojej nowej fabryce w Polsce opakowania z tworzyw sztucznych, zarówno metodą wtrysku, jak i rozdmuchu. Powierzchnia zostanie przekazana w grudniu tego roku, a już w styczniu APPE planuje uruchomić produkcję opakowań.

Park MLP Tychy znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jest to dynamicznie rozwijający się park położony na działce o powierzchni ponad 17 ha, na której docelowo spółka ma możliwość wybudowania 96 000 m2 powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Obecnie w MLP Tychy prowadzi swoją działalność 13 klientów, przy czym większość z nich to firmy produkcyjne.

APPE (poprzedna nazwa Artenius PET Packaging Europe) jest częścią La Seda de Barcelona (LSB). Firma jest jednym z liderów rynku produkcji opakowań z tworzyw sztucznych o szerokim zastosowaniu, m.in. w przemyśle spożywczym, monopolowym, w produktach przeznaczonych do higieny osobistej oraz artykułach gospodarstwa domowego. Spółka posiada fabryki w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Belgii, Polsce, Maroku, Turcji i Grecji.

Miło jest nam poinformować, że firma APPE dołączyła do grona naszych klientów w parku produkcyjno-magazynowym MLP Tychy. Tym samym będzie ona korzystała ze wszystkich udogodnień przewidzianych dla firm prowadzących działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. APPE to jeden z liderów rynku produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, który planuje dynamiczny rozwój swojej działalności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jestem przekonana, że doskonałe położenie parku MLP Tychy oraz nasza wiedza i doświadczenie w zarządzaniu powierzchnią magazynowo-produkcyjną, będą wsparciem dla firmy APPE w pełnej realizacji ambitnego planu rozwoju – powiedziała Dorota Jagodzińska, Członek Zarządu MLP Group S.A.

powrót

Klienci

więcej